Dikobraz

Na začátku roku 2017 jsme se na týden zavřeli do studia ExAvik a nahráli celé album Dikobraz. Byla to pro nás první zkušenost s takhle dlouhým nahrávacím procesem, a tak jsme neponechali nic náhodě a řádně se na ni připravili.

S preprodukcí skladeb nám ve zkušebně pomohl skvělý zvukař, sluchař a kamarád Honza „Zaza“ Zázvůrek (jinak točí Imodium, Dymytry a další tahouny český rockový scény). Následně jsme ke všem písním nahráli demáče v domácím studiu našeho neméně oblíbeného kamaráda Kryštofa Níčka.

Během nahrávání v klatovském studiu nám s kamerou asistoval Marek Erben, se kterým jsme natočili kytarovým fetišem nasáklé video k písni Roman Tisch.

Album jsme v září 2017 náležitě pokřtili oblíbeným nápojem našeho baskytaristy Páji, vaječným likérem, ve vyprodaném Rock Cafe v Praze na Národní třídě.

Jako druhou klipovou píseň z desky jsme vybrali Callcentrák – odlehčenou alegorickou bajku o medvědovi, kterého neustále prudí telefonáty z call center. Klip ručně nakreslil a následně rozpohyboval náš dlouholetý parťák grafik Tomáš Kopecký, který má na svědomí veškerý vizuál kapely. Světlo virtuálního světa spatřil tento animák v lednu 2018.

Dosud poslední písní z alba, která se dočkala obrazového zpracování je Monte Casino. Vzhledem k její témace, tedy přiměřenému hazardu v rámci partičky pokru či black jacku, si kytarista Honza Zídek udělal radost a natočil k ní jednoduché DIY video během své dovolené na západě USA, konkrétně kde jinde než v Las Vegas.